تبلیغات
طعم زندگی

LOGO

طعم زندگی
سلام امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید...
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

پول کش رفتن از صندوق صدقات

پول کش رفتن از صندوق صدقات


آیا در حال حاضر  با اجرا گذاشتن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که یکی از مقاصد ارزنده‌اش اجرای عدالت است ، این آسیب دیدگان اجتماعی زندگی‌ای رو به بهبود و رشد خواهند داشت یا هنوز جوابی روشن برای این سوال مطرح نیست؟


این چند ماجرا را بخوانید:

صندوق صدقات

ساعت 3بامداد است و من به سمت مقصدم در حرکت. چراغ چشمک زن چهارراه همچنان کار می‌کند و من با کم کردن سرعت و رعایت حق تقدم از تقاطع رد می‌شوم، دنده‌ی یک را به دو ، دو را به سه می‌رسانم تا با سرعت بیشتری حرکت کنم که یک لحظه  سوژه ای از گوشه‌ی چشمم، خستگی چشمانم را می‌گیرد و برایم موضوعیت پیدا می‌کند . الآن چند لحظه ای است که چشمانم بی اندازه گشاد شده است،خوابم پریده ویکی از پدیده های شگفت انگیز اجتماعی را به نظاره نشسته‌ام.بزرگواری در کمال آرامش وبا ابزاری ساده ولی کاربردی، پای صندوق صدقات کمیته‌ی امداد دنبال یک لقمه حلال می‌گردد.ابزار را هنرمندانه داخل صندوق می‌کند و چند لحظه بعد کلی اسکناس در می‌آورد.البته فراموش کردم که بگویم از یکی از خیابان‌های اطراف بازار تهران در حال گذر بودم و این طبیعی بود که صندوق‌های صدقات پر پول‌تر از صندوق‌های دیگر نقاط شهر باشد. مابقی ماجرا را برایتان نمی‌نویسم ولی ماجرای دیگری را بخوانید:

حرفه‌اش طباخی بود. از آنجایی که دچار بیماری‌ای شده بود گه گاهی غش می‌کرد. ولی چاره ای نداشت باید هر طور شده از طریقی امرار معاش کند.بارها اتفاق افتاده بود پای سینی کله های در حال بخار غش کرده بود و صورتش سوختگی پیدا کرده بود.کار به جایی رسیده بود که دیگر نه در کله پزی و نه در هیچ جای دیگر نمی‌توانست امرار معاش کند. کارهای دیگر را هم امتحان کرده بود.نتیجتاً همسر او چند سالی بود برای امرار معاش خانواده از جنوبی‌ترین نقطه‌ی شهر به محدوده‌ی به اصطلاح بالای شهر می‌رفت . راه پله نظافت می‌کرد و کارهای نظافتی انجام می‌داد.القصه آن که همسر و مادر با وفای خانواده هم به خاطر شرایط کاری و در معرض انواع شوینده و مواد شیمیایی قرار گرفتن نیز بعد از چند سالی دچار بیماری‌ای سخت شد. در این روزگار تیره و تار این خانواده راهی جز مراجعه به کمیته امداد امام خمینی(ره) پیش پای خود باقی نمی‌دید و مدتی بود که این خانواده با اندک دریافتی‌ای از کمیته امداد روزگار می‌گذرانند.

مابقی ماجرا را برایتان نمی‌نویسم ولی ماجرای دیگری را بخوانید:

در دنیای امروز شاهد آن هستیم که یکی از ریشه های بحران در کشورهای دنیا نارضایتی‌های اقتصادی مردم می‌باشد.برای دیدن واقعیت‌هایی که در دنیا در حال اتفاق است باید با دوربین‌های رسانه ای در این کشورها حاضر شد و به رویت نحوه زندگی دردمندانه‌ی مردمان این سرزمین‌ها نشست . دایره این اتفاقات فقط مختص به کشورهای عقب افتاده وجهان سومی نیست. دایره نارضایتی‌های مردمی تا قلب اروپا و حتی تا به کشوری همچون کشور آمریکا کشیده شده است.مردم بنا بر تحمل رنج‌ها مصائبی که سالیان سال گریبانشان را فشرده بوده است دیگر راضی به برگشت به خانه‌هایشان نیستند و سرما و سختی‌های خیابان نشینی را برگزیده و با فریادهای رسا خواسته های خود را مطرح می‌کنند.

کمیته ای با نام و یاد رهبر این انقلاب با عنوان کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) وبا ماموریت به امداد و یاری رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی که هر اهل انصافی با توجه به فعالیت‌های گسترده این کمیته بعد از انقلاب و به خصوص در نگاه به جهان امروز،بر اهمیت جایگاه این سازمان واقف است

کمیته امداد

با توجه به این مقدمه چینی کوتاه در ادامه اشاره به یکی از دستاوردهای انقلاب شکوهمند سال 1357 مردم غیور ایران اسلامی به رهبری خمینی کبیر (ره) می‌کنیم:

 

کمیته ای با نام و یاد رهبر این انقلاب با عنوان کمیته‌ی امداد امام خمینی (ره) وبا ماموریت به امداد و یاری رسانی به آسیب دیدگان اجتماعی که هر اهل انصافی با توجه به فعالیت‌های گسترده این کمیته بعد از انقلاب و به خصوص در نگاه به جهان امروز،بر اهمیت جایگاه این سازمان واقف است.ولیکن آیا اهدافی را که انقلاب شکوهمند در آغاز راه دنبال می‌کرد همین جایگاهی بود که در حال حاضر در موقعیتش قرار گرفته‌ایم؟ براستی چند درصد و با چه کیفیتی آسیب دیدگان اجتماعی زیر چتر حمایتی نهادی همچون کمیته امداد قرار دارند؟ آیا در حال حاضر با اجرا گذاشتن طرح هدفمند کردن یارانه‌ها که یکی از مقاصد ارزنده‌اش اجرای عدالت است ، این آسیب دیدگان اجتماعی زندگی‌ای رو به بهبود و رشد خواهند داشت یا هنوز جوابی روشن برای این سوال مطرح نیست؟ لازم به تذکر است که وجه کمکی ناچیز این افراد از کمیته امداد که هر دو ماه یک بار پرداخت می شد به سه یا چهار ماه یک بار تبدیل شده و به دلیل هدفمندی یارانه ها وضعیت فقر و خفقان مالی ان ها چندین برابر شده است .

البته در اینکه انقلاب شکوهمند اسلامی مردم ایران در راستای انسانیت و رفع نا عدالتی‌ها و استقلال شکل گرفت هر جوینده‌ی حقیقتی را از اقصی نقاط دنیا مشتاق قدم زدن در کوچه و پس کوچه های این مرز و بوم کرده است ، خواه عده ای از بیرون  این واقعیت را وارونه جلوه دهند و عده ای از داخل کشور هنوز به این باور نرسیده باشند- ولیکن همان طور که در برخی از سخنان خردمندانه‌ی رهبر عزیز انقلاب نیز منعکس است ، وضع موجود در جهت عدالت قابل قبول نیست.

 

حال اگر بخواهیم ماجرا را از منظری دیگر دنبال کنیم :ملت مسلمان نیز باید در نظر داشته باشد که برای پیروی از دستورات دینی باید رفتار دینی کسی همچون حضرت امیرالمومنین علی علیه‌السلام همواره در جامعه الگو سازی شود.کسی که عدالت خواهی را همواره دنبال می‌کند و شب‌ها را نیز کوله بر دوش می‌اندازد و برای نیازمندان حرکت می‌کند. براستی جدا از نهادهای حکومتی و دولتی و به حکم انسانیت و مسلمانی وظیفه‌ی دینی هر کدام از شهروندان جامعه اسلامی چیست؟ با انجام تکالیف بر عهده‌ی افراد جامعه اسلامی و با تلاش بی وقفه و خالصانه حکومت اسلامی و با اعتماد به احکام ناب اسلامی یقیناً الگویی مناسب و موفق در سطح بین‌الملل خواهیم بود انشا الله .

علی اصغرمعبادی برچسب ها : صندوق صدقات , پول کش رفتن از صندوق صدقات ,
» روحتان ناآرام است؟ خودتان درمانش کنید! ( پنجشنبه 22 آبان 1393 )
» این دوست داشتن های جذاب! ( پنجشنبه 22 آبان 1393 )
» نوحه به مناسبت ماه محرم ( پنجشنبه 24 مهر 1393 )
» مناجات با خدا (با روی سیاه)توسط حاج محمود کریمی ( دوشنبه 30 تیر 1393 )
» مناجات با خدا به عنوان سیل گنه ( چهارشنبه 18 تیر 1393 )
» خیانت های داعش به اسلام و قرآن ( دوشنبه 16 تیر 1393 )
» روزه در گرمای تابستان خیلی هم واجب نیست!! ( دوشنبه 16 تیر 1393 )
» زنانی که مردان را فراری میدهند! ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» مشاوره ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» توصیه‌های امام عصر در توقیعات ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» به طه به یاسین .... ( یکشنبه 9 تیر 1392 )
» نگاه عاشقانه، یک کلید جادویی ( شنبه 31 فروردین 1392 )
» نوروز ( پنجشنبه 24 اسفند 1391 )
» امسال هم دارد می گذرد...... ( دوشنبه 21 اسفند 1391 )
» اولین گام در راه موفقیت ( شنبه 12 اسفند 1391 )
درباره ما

سلام امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید...

ایجاد کننده وبلاگ : عباس .
banner 240x200px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

صفحات

نظرسنجی

به نظر شما وبلاگم چطوره ؟


کدهای شما


چند لطیفه همراه با آرزوها در لیلة الرغائب یک برگ از زندگی چشم چرانی یا ذهن چرانی؟ باید و نباید های کارنامه ای لطفا نوجوانتان را دین زده نکنید کاریکاتور ورزشکاران......... راز شاد زیستن تصاویر ویژه پیامک تبریک خیانت جنسی یا احساسی: کدام خطرناک تر است؟ سوال‌های کودکان از حوزه ممنوعه چند حکایت از ملا نصرالدین مقابله بااضطراب خنده جک لطیفه باراجین شادی زندگی موبایل اس ام اس برنامه دانلود سکوت چاره ساز نیست