تبلیغات
طعم زندگی

LOGO

طعم زندگی
سلام امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید...
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

رسوم ‌عجیب و غریب ازدواج در دنیا

رسوم ‌عجیب و غریب ازدواج در دنیا


آداب و رسوم ازدواج در بسیاری از كشورها به قدری عجیب است كه شاید از شنیدن آن متحیر شوید، برای مثال در كشور سوئد رسم بر این است كه از طرف پدر و مادر عروس یك سكه نقره در كفش راست او و از طرف پدر عروس نیز یك سكه طلا در كفش چپش قرار می‌گیرد و عروس باید به نشانه احترام و حمایت از پدر و مادرش تا پایان مراسم این سكه‌ها را در كفش خود نگه دارد.

آلمان

آلمانی‌ها نیز با جمع‌آوری ظروفی كه پیش از آغاز مراسم ازدواج اقوامشان می‌شكنند برای جنگ و نبرد با مشكلات زندگی خودشان را آماده می‌كنند و بر اساس این رسم جالب، اقوام عروس و داماد پیش از ازدواج تعداد زیادی ظرف را می‌شكنند كه عروس و داماد باید آنها را جمع كنند.

در بعضی از شهرهای این كشور نیز رسم بر این است كه دوستان عروس یا داماد، عروس را می‌دزدند و داماد باید او را پیدا كرده و برای حضور در مراسم جشن ازدواج همراه خود ببرد.

رسوم ‌عجیب و غریب ازدواج در دنیاادامه ی مطلب رو حتما مطالعه کنید.

امریکا

سیاهپوستان آمریكایی نیز با یك پرش زندگی جدیدشان را آغاز می‌كنند. اگرچه آنها خودشان هم نمی‌دانند این رسم دیرینه و كهن ریشه در كدام یك از سنت‌هایشان دارد، اما آنچه مسلم است این‌كه آنها با انجام این كار به صورت نمادین از تمامی ‌مشكلات و نگرانی‌هایی كه پیش از این در زندگی با آن مواجه بوده‌اند با موفقیت عبور كرده و زندگی جدیدی را آغاز می‌كنند.

 

آلمان

آلمانی‌ها نیز با جمع‌آوری ظروفی كه پیش از آغاز مراسم ازدواج اقوامشان می‌شكنند برای جنگ و نبرد با مشكلات زندگی خودشان را آماده می‌كنند و بر اساس این رسم جالب، اقوام عروس و داماد پیش از ازدواج تعداد زیادی ظرف را می‌شكنند كه عروس و داماد باید آنها را جمع كنند.

در بعضی از شهرهای این كشور نیز رسم بر این است كه دوستان عروس یا داماد، عروس را می‌دزدند و داماد باید او را پیدا كرده و برای حضور در مراسم جشن ازدواج همراه خود ببرد.

 

کره

زنان كره‌ای از آغاز زندگی مشترك عهد می‌بندند مقابل همسرانشان سكوت كرده و از دستورات آنها اطاعت و پیروی كنند. به همین دلیل عروس‌های كره‌ای در نخستین روز زندگی مشترك باید سكوت اختیار كنند. آنها حتی حق صحبت با همسرانشان را هم ندارند و اگر از این رسم سرپیچی كنند داماد می‌تواند برای این كار عروس را روانه خانه پدرش كند. در كره عروس و داماد پس از پایان مراسم ازدواج به سبك غربی، لباس كره‌ای به تن می‌كنند و به بزرگان خانواده ادای احترام می‌كنند.

 

چین

چینی‌ها عروسشان را همراه زنان سالمند و با تجربه روانه خانه بخت می‌كنند و حضور زنان جوان و مجرد در كاروانی كه عروس را می‌برند بدیمن است. در چین رسم بر این است كه عروس هنگام ترك خانواده حتما باید گریه كند تا نشان دهد نمی‌خواهد آنها را ترك كند.

عروس و داماد چینی پیش از آغاز مراسم رسمی ‌ازدواج، دستمال‌های كوچك قرمز رنگی را كه روی آنها تصویری از اردك‌های چینی دوخته شده است، با آرزوی خوشبختی به همدیگر هدیه می‌دهند. این رسم نمادین در فرهنگ كشور چین به این معنی است كه این زوج برای همیشه به زندگی در كنار هم ادامه می‌دهند.

عروس‌های كره‌ای در نخستین روز زندگی مشترك باید سكوت اختیار كنند. آنها حتی حق صحبت با همسرانشان را هم ندارند و اگر از این رسم سرپیچی كنند داماد می‌تواند برای این كار عروس را روانه خانه پدرش كند!

عربستان

در كشور عربستان رسم بر این است كه زن و مردی كه قرار است با هم ازدواج كنند به نشانه آغاز زندگی جدیدشان لباس‌های كهنه‌شان را دور می‌ریزند و لباس جدید به جای آنها می‌خرند. آنها بر این باورند كه برای شروع یك زندگی جدید به لباس‌های نو نیاز دارند تا گذشته را با همه بدی‌ها و خوبی‌هایش به فراموشی سپارند.

 

یونان

یونانی‌ها بر این باورند كه گذاشتن مقداری قند یا شكر در لباس عروس، شادی زندگی آینده آنها را تضمین می‌كند. در كشور تركیه در روز ازدواج اسامی‌تمامی ‌دوستان عروس داخل كفش عروس نوشته می‌شود.

پس از پایان مراسم، فردی كه نامش پاك شده باشد، عروس بعدی است. در بلژیك پس از پایان مراسم رسمی ‌ازدواج در كلیسا، هنگامی‌كه عروس و داماد از كلیسا خارج می‌شوند خانواده آنها بر سرشان برنج می‌ریزند كه نمادی از آرزوی بركت برای زندگی آنهاست.

 

برزیل

در كشور برزیل رسم بر این است كه نام عروس روی حلقه داماد و نام داماد روی حلقه عروس حك شود. جالب است بدانید لباسی كه عروس در این روز بر تن می‌كند نباید كاملا نو باشد، بلكه عروس باید یك تكه از لباس یا كفشش را از چیزهایی كه قبلا داشته تهیه كند و یك تكه از آن را هم از شخصی قرض بگیرد.

 

 

بخش کلوببرچسب ها : ازدواج , رسوم ‌عجیب و غریب ازدواج در دنیا ,
» روحتان ناآرام است؟ خودتان درمانش کنید! ( پنجشنبه 22 آبان 1393 )
» این دوست داشتن های جذاب! ( پنجشنبه 22 آبان 1393 )
» نوحه به مناسبت ماه محرم ( پنجشنبه 24 مهر 1393 )
» مناجات با خدا (با روی سیاه)توسط حاج محمود کریمی ( دوشنبه 30 تیر 1393 )
» مناجات با خدا به عنوان سیل گنه ( چهارشنبه 18 تیر 1393 )
» خیانت های داعش به اسلام و قرآن ( دوشنبه 16 تیر 1393 )
» روزه در گرمای تابستان خیلی هم واجب نیست!! ( دوشنبه 16 تیر 1393 )
» زنانی که مردان را فراری میدهند! ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» مشاوره ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» توصیه‌های امام عصر در توقیعات ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» به طه به یاسین .... ( یکشنبه 9 تیر 1392 )
» نگاه عاشقانه، یک کلید جادویی ( شنبه 31 فروردین 1392 )
» نوروز ( پنجشنبه 24 اسفند 1391 )
» امسال هم دارد می گذرد...... ( دوشنبه 21 اسفند 1391 )
» اولین گام در راه موفقیت ( شنبه 12 اسفند 1391 )
درباره ما

سلام امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید...

ایجاد کننده وبلاگ : عباس .
banner 240x200px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

صفحات

نظرسنجی

به نظر شما وبلاگم چطوره ؟


کدهای شما


چند لطیفه همراه با آرزوها در لیلة الرغائب یک برگ از زندگی چشم چرانی یا ذهن چرانی؟ باید و نباید های کارنامه ای لطفا نوجوانتان را دین زده نکنید کاریکاتور ورزشکاران......... راز شاد زیستن تصاویر ویژه پیامک تبریک خیانت جنسی یا احساسی: کدام خطرناک تر است؟ سوال‌های کودکان از حوزه ممنوعه چند حکایت از ملا نصرالدین مقابله بااضطراب خنده جک لطیفه باراجین شادی زندگی موبایل اس ام اس برنامه دانلود سکوت چاره ساز نیست