تبلیغات
طعم زندگی

LOGO

طعم زندگی
سلام امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید...
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

قورباقه را قورت بده...............؟!

قورباغه را قورت بده

رمز موفقیت

شما از موفقیت چه تعریفی دارید و اصلاً انسان‏های موفق چه ویژگی‏هایی دارند و به وسیله چه مهارت‏هایی به این مرحله دست پیدا کرده‏اند؟ کودکان خردسال در زیر یک سالگی در صورتی که بتوانند با گرفتن کمک از دسته مبل و پشتی از حالت نشسته بایستند احساس موفقیت دارند. کودک دو ساله وقتی خودش را موفق می‏داند، که بتواند قلم در دست بگیرد و دایره‏هایی نه چندان کامل بر روی کاغذ بکشد. کودک 4 ساله زمانی در ذهن موفقیت را حس می‏کند که بتواند با کشیدن قدش، دکمه اف اف را بزند و در را باز کند و این در حالی است که تا به حال کوتاه بودن قد این اجازه را به او نمی‏داده.

وقتی وارد دبستان می‏شویم با حل یک مساله ریاضی مشکل که نیاز به فکر کردن داشته، احساس نشاط و موفقیت می‏کنیم. همین طور که به پیش می‏رویم ملاک‏های موفقیت متنوع و متفاوت‏تر می‏شود. و این موضوع نشان دهنده این است که موفقیت یعنی رسیدن به آنچه در ذهن برای ما به عنوان یک خواسته هنوز محقق نشده و آرزوی رسیدن به آن را داریم.

صرف نظر از اینکه کارتان چیست، بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می‏رود کارایی داشته باشید.

درست است که هدف‏ها و خواسته‏ها با هم متفاوت است. اما اصول رساندن انسان‏ها به موفقیت اصولی تقریباً ثابت است و با متغیرهایی مثل سن، جنس، ملیت و... قابل تغییر نیست. مثلاً همه ما می‏‏دانیم که اگر تلاش کنیم حتماً نتیجه بهتری می‏گیریم یا اگر پشتکار داشته باشیم حتماً می‏توانیم برای رسیدن به هدف خوش باورتر و امیدوارتر باشیم.

 

بنابراین در ادامه می‏خواهیم شما را با اصولی در این رابطه آشنا کنیم که می‏تواند الفبای گام برداشتن در مسیر برنامه و طرح‏های زندگی شما باشد. پس به نکات زیر خوب فکر کنید و در صدد عمل کردن به آن برآیید.

 

1-موفقیت چهره‏شناس نیست، تفکرات و روش‏های خود را تغییر دهید. برای این‏کار روش افرادی را که در زمینه‏ای خاص و مدنظر شما به هدف رسیده‏اند کشف کنید و به همان روش عمل کنید.

 

رمز موفقیت

2- سنگ های بزرگ را پیش از دیگر سنگ ها بردارید. در ابتدای هر روز کاری را انجام دهید که از کارهای دیگرتان مهم‏تر و سخت‏تر است و نیاز به انرژی بیشتری دارد.

 

3- برنامه‏ریزی داشته باشید. نگران زمان مصرف شده برای برنامه‏ریزی نباشید. شما چند برابر زمانی را که برای برنامه‏ریزی صرف می‏کنید نتیجه و بازده کاری دریافت می‏کنید.

 

4- از لذت‏های آنی بگذرید. افراد موفق کسانی هستند که آماده‏اند تا لذت‏های کوتاه مدت را به تعویق بیاندازند و با کار و تلاش نتایج ارزشمند وبلند مدتی را در آینده بدست آورند.

 

5- فراتر از وظایف خود عمل کنید. صرف نظر از اینکه کارتان چیست، بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می‏رود کارایی داشته باشید. با این روش اعتماد به نفس خود را افزایش داده و غلبه بر تنبلی را آسان‏تر می‏کنید.

افراد موفق برای افزایش کارآیی خود، خود را تحت فشار قرار می‏دهند. اما افراد ناموفق باید توسط دیگران رهبری شوند و تحت فشار قرار بگیرند.

6- اهداف خود راجزء به جزء دنبال کنید. یکی از روش‏های غلبه بر تنبلی این است که به جای آنکه به تمام کار بزرگی که در پیش روی شماست فکر کنید، ذهن خود را روی قسمتی از کار که الان در پیش رو دارید یا تا چند روز آینده طبق برنامه‏ریزی باید انجام دهید متمرکز کنید.

7-  مدیریت شخصی داشته باشید. افراد موفق برای افزایش کارآیی خود، خود را تحت فشار قرار می‏دهند. اما افراد ناموفق باید توسط دیگران رهبری شوند و تحت فشار قرار بگیرند.

 

رمز موفقیت

8- زمان‏های انرژی فوق‏العاده خود را در روز شناسایی کنید

. در مورد  هر شخصی ساعات بخصوصی از شبانه روز بهترین زمان انجام کار است. این زمان را بشناسید و دشوارترین کارهایتان را در این ساعت انجام دهید.

 

9- مرتب خود را تشویق کنید و نسبت به زندگی حس خوبی داشته باشید. خودتان را دوست داشته باشید و جملات در حال گذر از ذهن را در جهت حفظ احترام و توانایی شخصی به کار ببرید. نکات مثبت وقایع را ببیند. به جای مأیوس شدن به دنبال راه حل باشید.

 
برچسب ها : خود یابی ,
» روحتان ناآرام است؟ خودتان درمانش کنید! ( پنجشنبه 22 آبان 1393 )
» این دوست داشتن های جذاب! ( پنجشنبه 22 آبان 1393 )
» نوحه به مناسبت ماه محرم ( پنجشنبه 24 مهر 1393 )
» مناجات با خدا (با روی سیاه)توسط حاج محمود کریمی ( دوشنبه 30 تیر 1393 )
» مناجات با خدا به عنوان سیل گنه ( چهارشنبه 18 تیر 1393 )
» خیانت های داعش به اسلام و قرآن ( دوشنبه 16 تیر 1393 )
» روزه در گرمای تابستان خیلی هم واجب نیست!! ( دوشنبه 16 تیر 1393 )
» زنانی که مردان را فراری میدهند! ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» مشاوره ( سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 )
» توصیه‌های امام عصر در توقیعات ( دوشنبه 15 مهر 1392 )
» به طه به یاسین .... ( یکشنبه 9 تیر 1392 )
» نگاه عاشقانه، یک کلید جادویی ( شنبه 31 فروردین 1392 )
» نوروز ( پنجشنبه 24 اسفند 1391 )
» امسال هم دارد می گذرد...... ( دوشنبه 21 اسفند 1391 )
» اولین گام در راه موفقیت ( شنبه 12 اسفند 1391 )
درباره ما

سلام امیدوارم لحظات خوبی داشته باشید...

ایجاد کننده وبلاگ : عباس .
banner 240x200px

آمار سایت

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

صفحات

نظرسنجی

به نظر شما وبلاگم چطوره ؟


کدهای شما


چند لطیفه همراه با آرزوها در لیلة الرغائب یک برگ از زندگی چشم چرانی یا ذهن چرانی؟ باید و نباید های کارنامه ای لطفا نوجوانتان را دین زده نکنید کاریکاتور ورزشکاران......... راز شاد زیستن تصاویر ویژه پیامک تبریک خیانت جنسی یا احساسی: کدام خطرناک تر است؟ سوال‌های کودکان از حوزه ممنوعه چند حکایت از ملا نصرالدین مقابله بااضطراب خنده جک لطیفه باراجین شادی زندگی موبایل اس ام اس برنامه دانلود سکوت چاره ساز نیست